SPECS
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Mohawk Group |
| Pattern Name: | QTWFA64901 |
| Pattern #: | QTWFA64901 |
| Collection: | Crafted Convergence |
| Repeat Size: | 180" x 420" |
| Match Type: | No Match |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
*May not be available in a modular format. Contact your Account Executive.
Select Pattern Area to Recolor
070036
070035
930009
080191
090060
970006
270002
6134
030043
070035
080191
6134
X
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
PRODUCT INFORMATION
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Mohawk Group |
| Pattern Name: | QTWFA64901 |
| Pattern #: | QTWFA64901 |
| Collection: | Crafted Convergence |
| Repeat Size: | 180" x 420" |
| Match Type: | No Match |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
|
REGISTER
Creating an account means that you agree with Mohawk Group's Terms of Service and Privacy Policy |
Already have an account?
|
Reset Password
Request Sample file(s) of this pattern



