SPECS
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Durkan |
| Pattern Name: | QTW78463 |
| Pattern #: | QTW78463 |
| Collection: | Rheo Morph |
| Repeat Size: | 90" x 180" |
| Match Type: | Corridor |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
*May not be available in a modular format. Contact your Account Executive.
Select Pattern Area to Recolor
820006
820006
080193
080193
070034
070034
930009
930009
940006
940006
090088
090088
470002
470002
050079
050079
5213
5213
060112
060112
X
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
PRODUCT INFORMATION
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Durkan |
| Pattern Name: | QTW78463 |
| Pattern #: | QTW78463 |
| Collection: | Rheo Morph |
| Repeat Size: | 90" x 180" |
| Match Type: | Corridor |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
|
REGISTER
Creating an account means that you agree with Mohawk Group's Terms of Service and Privacy Policy |
Already have an account?
|
Reset Password
Request Sample file(s) of this pattern



