SPECS
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Durkan |
| Pattern Name: | QTW88777 |
| Pattern #: | QTW88777 |
| Collection: | Mycotopia |
| Repeat Size: | 144" x 288" |
| Match Type: | Corridor |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
*May not be available in a modular format. Contact your Account Executive.
Select Pattern Area to Recolor
820006
820006
820006
080193
080193
930010
930010
930010
840032
840032
840032
6156
6156
6156
330002
330002
330002
6003
6003
6003
010031
841001
841001
060079
060079
060079
090088
090088
24M002
X
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
-
Hospitality 99
-
Hospitality 102
-
Expo Hall Food Court
-
Hospitality 76
-
Hospitality 79
-
Hospitality 87
-
Hospitality 83
-
Hospitality 62
-
Hospitality 60
-
Hospitality 61
-
Hospitality 63
-
Hospitality 82
-
Hospitality 58
-
Hospitality 59
-
Senior Living 06
-
Senior Living 09
-
Corporate 68
-
Corporate 71
-
Corporate 74
-
Corporate 75
-
Education 50
-
Education 37
-
Education 38
-
Education 39
-
Education 44
-
Healthcare 25
PRODUCT INFORMATION
| Construction: | Definity |
|---|---|
| Installation: | Corridor |
| *May not be available in a modular format. Contact your Account Executive. | |
| Brand: | Durkan |
| Pattern Name: | QTW88777 |
| Pattern #: | QTW88777 |
| Collection: | Mycotopia |
| Repeat Size: | 144" x 288" |
| Match Type: | Corridor |
| Min Sq. Yardage:* | 250 |
| * May be subject to an upcharge depending on order size | |
| Face Weight: | 48oz |
| Surface Appearance: | Textured Patterned Cut & Loop |
|
REGISTER
Creating an account means that you agree with Mohawk Group's Terms of Service and Privacy Policy |
Already have an account?
|
Reset Password
Request Sample file(s) of this pattern



